Psycholog i psychoterapeuta Rzeszów - CST SELF

PsychoterapiaJeśli masz problem i ogarnia Cię smutek, nie możesz nawiązać relacji z drugim człowiekiem, budzisz się i nie wiesz co dalej, doświadczasz nagłych, bardzo stresujących sytuacji i czujesz się tak dotknięty kryzysem, że nie potrafisz sobie z nim poradzić - Pozwól sobie pomóc.


Psychoterapia


Zespół Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego SELF prowadzi psychoterapię w nurcie psychodynamicznym, będącym integralnym ujęciem różnych szkół psychoanalitycznych. Polega ona na wspólnym odkrywaniu nieświadomych potrzeb, wzorców zachowań i przekonań, które wpływają na nasze życie powodując cierpienie.

Psychoterapia to proces w którym pacjent i psychoterapeuta znajdujący się w bezpiecznej relacji odkrywają krok po kroku przyczyny problemów i odnajdują optymalne sposoby ich rozwiązania. Psychoterapia umożliwia głębsze zrozumienie emocji oraz wewnętrznych konfliktów, co umożliwia zmianę spojrzenia na siebie i otwiera perspektywy dla mądrych życiowych decyzji.

Zasadniczy cel psychoterapii to rozwój osobowości, zdrowie psychiczne oraz usunięcie objawów chorobowych pacjenta. Psychoterapia wyraźnie różni się od farmakologicznych i innych biologicznych metod leczenia. Używa metod, które ogólnie określa się jako "psychologiczne". Należą do nich przede wszystkim rozmowa i refleksja terapeutyczna z analizą życiowej sytuacji, znaczenia emocji i stosowanych strategii rozwiązywania problemów.